H4P: Staż Absolwencki: INŻYNIER DS. OPTYMALIZACJI PRODUKCJI
Industrial Operations
Full Time
Zabrze, Poland
2018-07-01

 H4P -PROGRAM ABSOLWENCKI: INŻYNIER DS. OPTYMALIZACJI PRODUKCJI (LEAN ENGINEER)

Lokalizacja: ZABRZE

Zadania:

  1. Poznanie rodzin produktów w fabryce

  2. Prowadzenie pomiaru czasów operacji na liniach montażowych celem poprawy wydajności procesów i lepszego wykorzystania zasobów ludzkich i maszynowych

  3. Balansowanie pracy na liniach montażowych poprzez analizę danych z pomiarów celem ustalenia standardów pracy (czasowych i produkcyjnych).

  4. Przygotowywanie balansu operacji, na bazie którego liderzy produkcji będą opracowywać instrukcje stanowiskowe.

  5. Optymalizowanie procesów produkcyjnych m.in. poprzez eliminację „wąskich gardeł”, automatyzację procesów, stosowanie dodatkowych przymiarów, Poka-Yoke, reorganizację stanowisk pracy.

  6. Inicjowanie i przeprowadzanie projektów nakierowanych na optymalizację produkcji, obniżkę kosztów i poprawę ergonomii stanowisk pracy.

  7. Poznanie narzędzi LEAN MANUFACTURING (m.in. FMEA, DoE, SMED, 5S, TPM).

  8. Zarządzanie dokumentacją techniczną dotyczącą procesów produkcyjnych

Przebieg projektu:

Etap 1a. Poznasz linie montażowe oraz poszczególne rodziny i podrodziny okapów przypisanych do każdej z linii. Zapoznasz się z budową okapów z każdej rodziny.

Etap 1b. Poznasz dokumenty i procedury dotyczące pomiaru czasów, balansowania operacji oraz optymalizacji procesów produkcyjnych

Etap 1c. Poznasz narzędzia Lean Manufacturing wykorzystywane do usprawnienia procesu produkcji

Etap 2a. Przeprowadzisz analizę procesów produkcyjnych, dokonasz pomiarów czasów pracy na poszczególnych stanowiskach, przeprowadzisz analizę czasową wykonywanych czynności.

Etap 2b. Na podstawie przeprowadzonej analizy czasów dokonasz balansowania operacji, celem poprawy wydajności i lepszego wykorzystania potencjału ludzkiego i maszynowego.

Etap 2c. Zgodnie z zasadą Continuous Improvement będziesz optymalizował procesy produkcyjne, reorganizował stanowiska pracy, ustalał nowe i modyfikował stare standardy pracy.

Etap 3. Będziesz kontaktował z dostawcami w celu opracowania narzędzi wspierających procesy produkcyjne.

Etap 4. Zaczniesz kreować nowe rozwiązania, optymalizować i usprawniać istniejące, czyli realnie wpływać na otaczającą Cię rzeczywistość i cele przed Tobą postawione.

Dla kogo dedykowany jest ten projekt:

Wykształcenie techniczne (preferowany kierunek – Zarządzanie i Inżynieria Produkcji, Mechaniczny-Technologiczny, Automatyka

 Wymagana wiedza techniczna/specjalistyczna:

Znajomość metodologii normowania czasu pracy (najlepiej wg REFA)
Znajomość narzędzi usprawniania procesów (
tj. FMEA, DOE, SMED, 5S, TPM)
Dobra znajomość Excela
Znajomość SAPa i AutoCADa mile widziana
Doświadczenie w obszarze Lean Manufacturing mile widziane

Dodatkowe atuty:
Dobre zdolności interpersonalne
Nastawienie na rezultaty
Umiejętność pracy w zespole
Otwartość na wyzwania
Znajomość j. angielskiego na poziomie swobodnej komunikacji

Kogo szukamy?

Jeżeli jesteś zainteresowany zagadnieniami normowania czasu pracy, analizą
i optymalizacją procesów produkcyjnych, poznaniem narzędzi Lean Manufacturing oraz ciągłym doskonaleniem procesów, a dodatkowo posiadasz "zmysł" techniczny oraz wysoko rozwinięte zdolności analizowania danych liczbowych i wyciągania wniosków, potrafisz obserwować i dostrzegać potencjał do zmian...

...to szukamy właśnie Ciebie!

ROZPOCZĘCIE PROJEKTU: lipiec 2018

RODZAJ UMOWY: umowa o pracę w pełnym wymiarze

CZAS TRWANIA PROJEKTU: rok czasu

Gwarantujemy:

  • Wykonasz projekt, który ułatwi pracę innym inżynierom  - każdy chętnie Ci pomoże
  • Rozwiniesz swoje umiejętności - komunikacji, współpracy; wiedzę jakościową i techniczną oraz zdolności analityczne
  • A ponadto mamy do zaoferowania: pyszną kawę za free i super atmosferę pracy