Specjalista ds. Ochrony Środowiska i BHP/Environmental and Healh and Safety Specialist
Industrial Operations
Full Time
Olawa, Poland
2021-09-30

Lokalizacja: Oława

Tworząc pożądane rozwiązania i wspaniałe doświadczenia, które wzbogacają codzienne życie ludzi i zdrowie naszej planety, chcemy być siłą napędową w dostarczaniu przyjemnego i zrównoważonego życia. Codziennie idziemy do pracy zdeterminowani, by kształtować życie na lepsze – dla naszych klientów i dla zdrowia naszej planety.

 W tym celu zatrudniamy wspaniałych ludzi z różnych środowisk – nie tylko dlatego, że jest to słuszne, ale także dlatego, że wierzymy, że różnorodne perspektywy sprawiają, że nasza firma jest silniejsza i bardziej innowacyjna. Jeśli podzielasz nasze wartości, znajdź swoje miejsce w naszej globalnej społeczności. Spotkaj się z nami na @lifeatelectrolux i career.electroluxgroup.com, aby dowiedzieć się więcej.

Jesteś osobą, która pasjonuje się tematyką ochrony środowiska i potrafi przenieść swoją wiedzę, zainteresowania oraz dobre praktyki na grunt funkcjonowania firmy produkcyjnej? Świetnie sprawdzasz się w roli eksperta, wpływając na świadomość i postawę współpracowników w zakresie dbałości o środowisko?

Jeśli tak, koniecznie zapoznaj się z naszą ofertą!

OPIS STANOWISKA:

·       Inicjowanie i koordynowanie działań mających na celu poprawę stanu środowiska i bezpieczeństwa w zakładzie oraz zmniejszenie wpływu produkcji na środowisko naturalne (zero składowisk odpadów, bez tworzyw sztucznych)
·       Monitorowanie KPI firmy, przepisy i wytyczne w zakresie ochrony środowiska i bezpieczeństwa
·       Kontrola danych środowiskowych, chemicznych w bazie danych Electrolux
·       Raportowanie wynikające z przepisów prawnych (np. WIOŚ, UM, PSP, KOBiZE, PRTR)
·       Koordynacja przygotowania dokumentacji dotyczącej środowiska i bezpieczeństwa oraz dokumentacji pożarowej
·       Regularna kontrola warunków pracy z uwzględnieniem zagadnień BHP - odbiór wewnętrzny, odbiór maszyn i urządzeń
·       Utrzymywanie systemu zarządzania środowiskiem w oparciu o wymagania  normy ISO 14001 – Pełnomocnik ISO
·       Organizowanie badań i pomiarów środowiskowych na podstawie przepisów prawa
·       Kontrolowanie substancji chemicznych
·       Zapewnienie odpowiedniego poziomu szkoleń w zakresie ochrony środowiska i bezpieczeństwa
·       Monitorowanie i kontrola wykonawców zewnętrznych
·       Prowadzenie czynności powypadkowych i dochodzenia związane z incydentami
·       Wybór najbardziej odpowiednich środków ochrony zbiorowej i indywidualnej
·       Stałe informowanie i przedstawianie pracodawcy analiz warunków bezpieczeństwa i higieny pracy, wymagań środowiskowych, dostrzeganych zagrożeń i sposobów ich eliminacji
·       Tworzenie i wdrażanie niezbędnych procedur związanych z ochroną zdrowia i środowiska, ochroną przeciwpożarową i bezpieczeństwem pracy

JESTEŚ IDEALNYM KANDYDATEM/TKĄ JEŻELI:

·       Posiadasz bardzo dobre umiejętności komunikacyjne oraz potrafisz współpracować na różnych poziomach organizacji
·       Proaktywnie podchodzisz do rozwiązywania problemów i pojawiających się wyzwań
·       Jesteś partnerem dla biznesu, posiadasz umiejętność podejmowania decyzji adekwatnie do potrzeb biznesowych,  elastycznie dostosowujesz się do zmian i  rekomendujesz najlepsze rozwiązania
·       Jesteś nastawiony/a na ciągłe aktualizowanie wiedzy,  benchmarking, poszukiwanie najlepszych praktyk
·       Potrafisz terminowo i sumienne pracować z wieloma zadaniami jednocześnie, wykazując samodzielność i zaangażowanie
·       Łatwo adaptujesz się do zmian, nowych sytuacji i działań pod presją czasu.

TWOJA WIEDZA I DOŚWIADCZENIE:

·       Wykształcenie wyższe kierunkowe
·       Min. 2 lata doświadczenia w pracy na podobnym stanowisku w firmie produkcyjnej;
·       Praktyczna znajomość przepisów ochrony środowiska;
·       Umiejętność pracy w podejściu ciągłego doskonalenia;
·       Bardzo dobra znajomość MS Office w szczególności Excel oraz Power Point;
·       Znajomość języka angielskiego umożliwiająca codzienną współpracę w międzynarodowym środowisku
·       Mocnym atutem będzie ukończone szkolenie dające uprawienia Pełnomocnika Systemu Zarządzania Środowiskowego wg. normy ISO 14001

DLACZEGO ELECTROLUX?

·       Praca w przyjaznym środowisku w szwedzkiej kulturze organizacyjnej,
·       Możliwość wymiany wiedzy i zdobywanie doświadczenia w wielokulturowych zespołach,
·       Samodzielność działania i interesujące wyzwania na stanowisku pracy,
·       Atmosfera sprzyjająca otwartości i wspierająca rozwój,
·       Stabilne zatrudnienie, dostęp do  atrakcyjnej oferty benefitów (opieka medyczna, karty sportowe, ubezpieczenie dodatkowe)

Electrolux kształtuje lepsze życie. Wierzymy, że siła firmy tkwi w jej pracownikach, dlatego dokładamy wszelkich starań, by zapewnić im godne i uczciwe warunki pracy.

W Electrolux mamy wspólny cel – sprawić, aby codzienne życie było łatwiejsze i przyjemniejsze.
Electrolux to wiodąca na świecie firma produkująca sprzęt AGD, która od ponad 100 lat kształtuje życie na lepsze. Odkrywamy na nowo smak oraz poprawiamy samopoczucie milionów ludzi, zawsze starając się być liderem w zakresie zrównoważonego rozwoju dzięki naszym rozwiązaniom i działaniom. Pod naszymi markami, w tym Electrolux, AEG i Frigidaire, każdego roku sprzedajemy około 60 milionów artykułów gospodarstwa domowego na około 120 rynkach. W 2020 roku Electrolux osiągnął sprzedaż na poziomie 116 miliardów SEK i zatrudniał 48 000 osób na całym świecie.
Za tworzenie najlepszych warunków dla swoich pracowników doceniono nas prestiżowym certyfikatem TOP EMPLOYER POLSKA 2021.

Więcej informacji można znaleźć pod adresem www.pracawelectrolux.pl

#LI-ML1

We encourage you to apply as soon as possible as candidates will be interviewed continuously. The position may be filled prior to the date described as 'Apply by'