Specjalista ds. Podatków
Finance
Full Time
Cracow, Poland
2022-02-04

Codzienna praca to dla nas nie tylko wprowadzanie na rynek nowych technologii czy produktów, ale przede wszystkim zapewnianie lepszego życia milionom ludzi.

Właśnie po to zatrudniamy ludzi z różnych środowisk i o różnych doświadczeniach – ponieważ to właściwe, ale także, bo wierzymy, że spojrzenie na biznes z różnych perspektyw czyni go mocniejszym i bardziej innowacyjnym. Jeśli podzielasz nasze wartości, dołącz do naszej globalnej społeczności. Odwiedź @lifeatelectrolux oraz career.electroluxgroup.com, żeby dowiedzieć się więcej.

Obowiązki:
·  Efektywne wdrożenie i wykonywanie procesu rozliczeń podatkowych poprzez odpowiednią dokumentację procesu, bieżące jego wykonywanie i szkolenie pracowników
·  Znajomość prawa podatkowego, w szczególności  VAT i CIT i ustawy o rachunkowości
·  Kalkulacja podatków CIT i VAT oraz przygotowywanie i terminowe dostarczanie deklaracji podatkowych do władz skarbowych
·  Prowadzenie dokumentacji niezbędnej do rozliczeń podatkowych (zebranie CMR, SAD, dokumenty dostawy , inne)
·  Wykonywanie czynności księgowych o charakterze podatkowym , na podstawie których sporządzane będą deklaracje podatkowe w zakresie CIT i VAT
·  Weryfikowanie źródłowych dokumentów księgowych pod kątem kwalifikacji w podatkach w zakresie CIT i VAT
·  Kontrola zgodności dokumentacji z zapisami w księgach rachunkowych
·  Współpraca przy tworzeniu dokumentacji dotyczącej cen transferowych
·  Wsparcie sprawozdań finansowych Spółki i sprawozdań do GUS i NBP
·  Zapewnienie, że wykonywana praca jest zgodna z procedurami Electrolux
·  Aktywne dzielenie się wiedzą i informacjami z innymi członkami zespołu
·  Pomoc w rozwiązywaniu problemów i inicjowanie usprawnień
·  Uczestnictwo w cyklicznych spotkaniach działowych i ogólno firmowych
·  Bycie przykładem dla pracowników, kształtowanie odpowiedniej kultury pracy
·  Rozwój własnych kompetencji zawodowych, aby zapewnić najwyższą jakość pracy w Centrum
·  Wykonywanie innych zadań związanych z pracą, zlecanych przez przełożonego

Kwalifikacje:
·  Znajomość przepisów podatkowych (głownie VAT)
·  Co najmniej 5 letnie doświadczenie w zakresie podatków (głównie VAT)
·  Znajomość języka angielskiego na poziomie komunikatywnym (min B2, znajomość słownictwa z zakresu finansów i rachunkowości będzie dodatkowym atutem)
·  Wykształcenie kierunkowe finansowe (rachunkowość lub pokrewne będzie dodatkowym atutem),
·  Znajomość systemu SAP będzie dodatkowym atutem
·  Doświadczenie zdobyte w firmie produkcyjnej będzie dodatkowym atutem
·  Doświadczenie w pracy w międzynarodowym i wielokulturowym środowisku
·  Zdolność poszukiwania usprawnień, dążenie do wyników, komunikatywność, orientacja na współprace z innymi zespołami, analityczne myśleniem, cierpliwość

Dowiedz się więcej: https://www.linkedin.com/company/electrolux/life/b7f51e94-8a46-493c-8aeb-49208e457d91

#LI-AS2

We encourage you to apply as soon as possible as candidates will be interviewed continuously. The position may be filled prior to the date described as 'Apply by'